Αηττητος Σπατων
1 - 2
Ηροδοτος
Ανασκοπηση αγωνα

Δεν τα κατάφερε στα Σπάτα, η ομάδα μας αφού αν και προηγήθηκε γνώρισε την ήττα με 2-1 από τον Αήττητο για την 3η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου από την Γ εθνική στην Φούτμπολ Λιγκ. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για την ομάδα του Μανώλη Παπαματθαιάκη σε αυτή τη έξτρα διαδικασία αλλά με 4 βαθμούς στο φινάλε του πρώτου γύρου κρατάει ζωντανές τις ελπίδες ανόδου έχοντας δύο ματς στην έδρα του στα εναπομείναντα τρία. Το ντέρμπι… κορυφής του 2ου Ομίλου ξεκίνησε ιδανικά για τον Ηρόδοτο, αφού σκόραρε με πέναλτι του Φραγκουλάκη στο 14′ αν και ο Αήττητος είχε μπει πιο δυνατά  στο ματς. Το πέναλτι το κέρδισε ο Ετοφ από τον Κωστόπουλο! Δεν κράτησε πολύ η χαρά του Ηροδότου, όμως αφού στο 21′ με κεφαλιά ο Κρητικός μετά από σέντρα του Καλογέρη έκανε το 1-1. Στο 35′ έγινε αναγκαστική αλλαγή ο Κασμερίδης με τον ο Κουράκη  να περνάει στην θέση του λόγω τραυματισμού. Και η ανατροπή για την ομάδα των Σπάτων έγινε στο 43′, πριν βγει το ημίχρονο. Το «έψαχνε» ο Κρητικός αλλά το έβαλε τελικά ο Καλογέρης με πλασέ. Ανατροπή για τον Αήττητο Στην συνέχεια προσπάθησε να να αντιδράσει ο Ηρόδοτος αλλά ο Αήττητος όχι μόνο κράτησε το σκορ αλλά έχασε και ευκαιρίες να σκοράρει για τρίτη φορά.

H εξέλιξη του ματς:

Aκυρώθηκε γκολ με κεφαλιά του Μελισσόπουλου μετά από φάουλ του Φραγκουλάκη ως οφ σαϊντ στο 4′.

Κεφαλιά του Κρητικού άουτ στο 10′.

Σουτάρει άουτ ο Νικλητσιώτης στο 13′.

Γκοοολ! 0-1 στο 14′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φραγκουλάκη! Το πέναλτι το κέρδισε ο Ετοφ από τον Κωστόπουλο!

Γκολ1 1-1. Δεν κράτησε πολύ η χαρά του Ηροδότου. Στο 21′ το τέρμα πέτυχε με κεφαλιά ο Κρητικός μετά από σέντρα του Καλογέρη.

Στο 27΄ο Μελισσόπουλος απειλεί με σουτ αλλά μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Αήττητου.

Στο 29′ «απαντάει» στις φάσεις ο Αήττητος με τον Κρητικό να κάνει ένα άστοχο σουτ.

Νέα φάση με σουτ του Κρητικού για τον Αήττητο αλλά ο Κασμερίδης έδιωξε σε κόρνερ στο 32′.

Στο 35′ γίνεται αναγκαστική αλλαγή ο Κουράκης στην θέση του Κασμερίδη λόγω τραυματισμού.

Συνεχίζει να κάνει φάσεις με τον Κρητικό ο Αήττητος. Στο 42΄ο επιθετικός των Σπάτων σούταρε άουτ.

Γκολ! 2-1 στο 43′. Το «έψαχνε» ο Κρητικός αλλά το έβαλε τελικά ο Καλογερής με πλασέ. Ανατροπή για τον Αήττητο πριν βγει το ημίχρονο.

Προσπαθεί να αντιδράσει ο Ηρόδοτος και απειλεί με κεφαλιά του Μελισσόπουλου στο 45′.

Πιέζει ο Ηρόδοτος στις καθυστερήσεις. Ο Μωραϊτης χάνει το κοντρόλ και περνάει η φάση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Στο 35′ γίνεται αναγκαστική αλλαγή ο Κουράκης στην θέση του Κασμερίδη λόγω τραυματισμού.

Ενώ μετά από φάουλ του Φραγκουλάκη στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μωραϊτης σούταρε άουτ

Ημίχρονο, 2-1.

Σουτάρει έξω ο Κατσικογιάννης στο 47′.

Ο Κουράκης έδιωξε σε κόρνερ προσπάθεια του Μουστάκη στο 49′.

Σουτ του Νικλητσιώτη άουτ στο 61′.

Στο 69′ σημαντική φάση με τον Τσιλιγγίρη να κάνει το σουτ αλλά να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.