1 - 0
Αγιος Ιεροθεος
Ανασκοπηση αγωνα

Ηρόδοτος - Άγιος Ιερόθεος 1-0

Στις νίκες επέστρεψε ο Ηρόδοτος, ο οποίος έστω και στο τέλος κατάφερε να καταβάλει την αντίσταση του Άγιου Ιερόθεου. Η ομάδα του Μανώλη Παπαματθαιάκη ήταν αυτή που ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα από το συγκρότημα του Περιστερίου, και σε δύο περιπτώσεις στο 4΄και στο 13΄ έφτασε κοντά στο γκολ χωρίς όμως να το πετύχει. Αυτό το οποίο δεν κατάφεραν να πετύχουν οι ποδοσφαιριστές μας, έφτασαν κοντά στο να το πετύχουν οι φιλοξενούμενοι στο 39΄, με το σουτ του Αργυρίου να περνά ελάχιστα άουτ από την εστία του Καμερίδη. Από το σημείο εκείνο και μετά δεν υπήρξε κάτι το αξιόλογο στο ματς, με το 0-0 να διατηρείται μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγώνα, προκειμενου να φτάσουν στο γκολ που θα τις έβαζε μπροστά στο σκορ. Ωστόσο τόσο το πλασέ του Νιζάμη για τους «μελανόλευκους», όσο και το σουτ του Φραγκουλάκη στο 72΄ δεν είχαν την κατάληξη που αμφότεροι θα ήθελαν. Ο Ετόφ ήταν αυτός που στο 94΄ λύτρωσε την ομάδα του και με σουτ έκανε το 1-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.