Ηροδοτος
0 - 1
Αηττητος Σπατων
Ανασκοπηση αγωνα

Στόχος επετεύχθη για τον Αήττητο Σπάτων ο οποίος έφυγε με το διπλό από την Νέα Αλικαρνασσό εξασφαλίζοντας με τον τρόπο αυτό την παρουσία του για πρώτη φορά στην ιστορία του στην Football League. Στα του αγώνα η ομάδα μας ήταν εκείνη που είχε την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά του αγώνα, χωρίς όμως να έχουν γίνει απειλητικοί για την εστία του Μιχελή. Όλα αυτά μέχρι το 40΄ όταν το σουτ του Αργκιλέσι απομακρύνθηκε πάνω στην γραμμή από τον Μουστάκη, στην μοναδική αξιόλογη φάση του πρώτου μέρους, με το υπάρχον σκορ να μένει ως έχει μέχρι την λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Ηρόδοτος ενέτεινε την πίεση του και στο 49΄ είχε μια ακόμα καλή στιγμή με το σουτ του Μωραϊτη να αποκρούεται από τον Μιχελή. Η ομάδα του Πάρη Κωνσταντακόπουλου είχε καταφέρει να κλείσει καλά,όλους τους διαδρόμους προς την εστία του Μιχελή. Αυτό είχε σαν συνέπεια πέρα από τις δύο αυτές φάσεις οι γηπεδούχοι να μην δημιουργήσουν άλλες καλές ευκαιρίες. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα έληγε ισόπαλο, ο Κωστόπουλος στο 76΄ με κεφαλιά έκανε το 0-1, αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό του αγώνα, με τους «πράσινους» να τερματίζουν πρώτοι και να παίρνουν την άνοδο για πρώτη φορά σε επαγγελματική κατηγορία.