Ηροδοτος
2 - 0
Αιγαλεω
Ανασκοπηση αγωνα

Ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με το Αιγάλεω ήταν ο Ηρόδοτος, διατηρώντας παράλληλα το αήττητο της έδρας του. Η ομάδα μας μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι από το «Σίτι» και στο 17΄ είχε την πρώτη του καλή στιγμή στο παιχνίδι με την κεφαλιά του Κανδυλάκη να φεύγει ελάχιστα άουτ από την εστία του Κατσούλη. Στο 24΄ απειλήσαμε εκ νέου με το σουτ του Φραγκουλάκη, το οποίο όμως δεν είχε την κατάληξη που αυτός θα ήθελε. Αυτό το οποίο οι Κρητικοί δεν μπόρεσαν να πετύχουν σε εκείνο το χρονικό σημείο του αγώνα, το πέτυχαν στο 26΄ με την κεφαλιά του Ετόφ να καταλήγει στα δίχτυα του Κατσούλη και να κάνει το 1-0. Από το σημείο εκείνο και μετά δεν άλλαξε κάτι στο υπάρχον αποτέλεσμα, το οποίο και διατηρήθηκε μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου. Στο β΄ ημίχρονο το Αιγάλεω μπήκε πιο δυνατά στο ματς, ωστόσο δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση, κάτι το οποίο θα μπορούσε να είχε γίνει στην φάση του 58΄ το σουτ όμως του Δουκάκη δεν είχε την κατάληξη που αυτός ήθελε. Ότι δεν μπόρεσαν να πετύχουν οι παίκτες του Γιώργου Αρχοντάκη, το πέτυχαν οι γηπεδούχοι στο 62΄ με τον Κανδυλάκη να ζευγαρώνει τα τέρματα της ομάδας μας. Έπειτα από την εξέλιξη αυτή δεν άλλαξε κάτι στο σκορ του αγώνα, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό της αναμέτρησης.