Ηροδοτος
3 - 0
Αστερας Αμαλιαδας
Ανασκοπηση αγωνα

Νικηφόρα ξεκίνησε την διαδικασία των Play – Off ανόδου στην Football League η ομάδα μας, η οποία μετέτρεψε σε παράσταση για έναν ρόλο τον αγώνα με τον Αστέρα Αμαλιάδας. Στα του αγώνα το πρώτο ημίχρονο κύλησε δίχως την μεγάλη φάση. Όλα αυτά μέχρι το 30΄ όταν οι Μπαρμαρούσης και Κέρι, δεν κατάφεραν μετά από λάθος του Γιαλούση να ανοίξουν το σκορ. Η απάντηση από πλευράς Ηροδότου ήρθε στο 36΄ με την κεφαλιά του Μελισσόπουλου από το ύψος του πέναλτι να φεύγει άουτ. Από το σημείο εκείνο και μετά δεν υπήρξε κάτι άλλο αξιόλογο με συνέπεια το ήδη υπάρχον σκορ να διατηρηθεί ως έχει μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 48΄ η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου ήταν αυτή που έφτασε κοντά στο γκολ, η κεφαλιά όμως του Μπαρμπαρύση πέρασε λίγο άουτ από το τέρμα του Κασμερίδη. Στο 54΄ η ομάδα της Αμαλιάδας έμεινε με παίκτη λιγότερο, λόγω της αποβολής του Ρόβα με 2η κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Μελισσόπουλο. Οι παίκτες μας έχοντας υπέρ τους το αριθμητικό πλεονέκτημα κατάφεραν στο 63΄ με την κεφαλιά του Ετόφ να ανοίξουν το σκορ, ενώ στο 66΄ πήραν αέρα δύο τερμάτων χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φραγκουλάκη, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Κασαπάκης από τον Κασνέτση. Στο 80΄ οι Ήλειοι έμειναν με εννιά παίκτες λόγω απευθείας κόκκινης του Μαρουκάκη, Στο 82΄ και πάλι ο Ετόφ με το δεύτερο του προσωπικό γκολ έκανε το 3-0, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.