0 - 0
Ο Φ Ιεραπετρας
Ανασκοπηση αγωνα

Χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση του Ηρόδοτου με τον ΟΦ Ιεράπετρας

Ένα δυνατό φιλικό παιχνίδι έγινε το Σάββατο στο γήπεδο της Νέας Αλικαρνασσού, όπου η ομάδα μας αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με τον ΟΦ Ιεράπετρας.

Η διαφορά κατηγορίας δεν φάνηκε στο… χορτάρι, αφού οι παίκτες μας στάθηκαν πολύ καλά και μάλιστα είχαν σημαντικές ευκαιρίες για γκολ με τους Κουσίδη, Γκίνη και Γαρεφαλάκη.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Λασιθίου έδειξε κάποια ποιοτικά χαρακτηριστικά στο μεσοεπιθετικό κομμάτι και έφτασε κοντά στο γκολ με τους Κατσικοκέρη, Ανυφαντάκη και Χρυσοφάκη.

Τα πρώτα 15 λεπτά ο Ηρόδοτος μπήκε δυναμικά δημιουργώντας 2 καλές ευκαιρίες με τον Τσάμη να μπλοκάρει το σουτ του Κουσίδη.  Στο  46΄ ο Μπέγκο  απέκρουσε σε σουτ του Γαρεφαλάκη, άλλη μια ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο με τον Καργιωτάκη ενώ οι φιλοξενούμενοι του Γιάννη Μάγγου έφτασαν κοντά στην επίτευξη ενός τέρματος με τους Κατσικοκέρη, Χρυσοφάκη και με τον υπό δοκιμήν Παππά.