1 - 1
Ηροδοτος
Ανασκοπηση αγωνα
12η αγωνιστική, ΟΦ Ιεράπετρας-Ηρόδοτος

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το παιχνίδι του "Βουζουνεράκιου Σταδίου" ανάμεσα στον ΟΦ Ιεράπετρας και τον Ηρόδοτο, για την 12η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας. Στο πρώτο μέρος, καλύτερα πατούσε σε γενικές γραμμές η ομάδα της Ιεράπετρας όταν στο 7’ ο Παπαδόπουλος εκτέλεσε φάουλ, ο Κασμερίδης απομάκρυνε, με κεφαλιά ο Κορέτα από κοντά στην επαναφορά, με τον Μπαλάφα να δείχνει πάνω στη γραμμή. Τέσσερα λεπτά μετά εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου, συνωστισμός στην περιοχή, ο Μίγγας σούταρε από πολύ κοντά, η μπάλα πέρασε κόρνερ. Στο 17’ ευκαιρία για τον Ηρόδοτο με το σουτ του Μελισσόπουλου μέσα απ΄την περιοχή, να περνάει σε κόρνερ η μπάλα. Στα υπόλοιπα λεπτά του πρώτους μέρους, ο ρυθμός έπεσε αισθητά και υπήρχαν πολλές μονομαχίες. Το σύνολο του Γ. Μάγγου πήρε το προβάδισμα το πρώτο λεπτό των καθυστερησέων, όταν σε εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου, ο Μπιταξής με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-0, με τον ΟΦΙ να φεύγει για τα αποδυτήρια με το υπέρ του σκορ. Στην επανάληψη, ο Ηρόδοτος ήταν καλύτερος τους αντιπάλου του και πίεσε αρκετά. Στο Στο 51ο λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρόδοτο, με την εκτέλεση φάουλ του Φραγκουλάκη με την μπάλα να βρίσκει το δοκάρι της εστίας του Πρίφτη και να φεύγει άουτ. 20 λεπτά αργότερα ωστόσο ο Ηρόδοτος ισοφάρισε! Εκτέλεση κόρνερ του Φραγκουλάκη, προβολή του Ετόφ από κοντά και ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους, με τον Βούλγαρο φορ να σκοράρει και πάλι. Στην συνέχεια ο Ηρόδοτος συνέχισε να πιέζει χωρίς όμως να χάσει κάποια σπουδαία ευκαιρία ενώ τελευταία φάση ήταν στο 93' από εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου και την μπάλα στην αγκαλιά του Κασμερίδη.